AK Parti Çorum Ocak Ayı Danışma Meclisi Coşkulu Geçti

AK Parti Çorum Ocak Ayı Danışma Meclisi Coşkulu Geçti

AK Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından her ay düzenlenen İl Danışma Meclisi’nin Ocak ayı toplantısı geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi.

09 Ocak 2017 - 21:51

Turgut Özal Konferans Salonu’ndaki toplantıya AK Parti genel Merkez Çorum İl Koordinatörü Recep Yıldırım, AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, Gençlik Kolları Başkanı Burak Köse, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, ilçe Belediye Başkanları, ilçe teşkilat başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Divan oluşumunun ardından İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda ana kademe, Kadın Kolları,

Gençlik Kolları ve bazı ilçe teşkilatları ile ilçe belediye başkanları yaptıkları çalışmalar konusunda sunum yaptı. Sunumlardan sonra Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve Salim Uslu ile İl Koordinatörü Recep Yıldırım teşkilat çalışmaları ve gündeme ilişkin birer konuşma gerçekleştirdiler. Konuşmalarda Anayasa değişikliği süreci ve referandum konusuna dikkat çekilerek teşkilatların hazırlıklarını çalışmalarının devam ettiği ifade edildi. Toplantı İl Başkanı Karadağ’ın kapanış konuşmasıyla sona erdi. 

Karadağ: Teşkilat içi iletişimimiz çok iyi bir noktada

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Çorum teşkilatının bir araya geldiği Danışma Meclisi toplantılarının, aynı zamanda bir dava etrafında birleşmiş, Türkiye’yi maddi ve manevi olarak hak ettiği noktalara taşımayı amaçlayan insanların buluşması olduğunu söyledi. 

Ocak ayı İl Danışma Meclisi’nde konuşan Karadağ, danışma meclislerinin teşkilatlar için aksatılmaması gereken çok önemli bir aktivite olduğunu vurguladı. Seçilmiş insanlar olarak görevlerinin hakkını vermek zorunda olduklarını vurgulayan Karadağ, “AK Parti’nin en büyük gücü, milletimizin derdiyle dertlenen bir parti olmasıdır. Teşkilat içi iletişimimiz çok güzel bir noktada. Mahallelerden ilçeye, ilçelerden ile oradan da merkeze ulaşan bir ilişkimiz var. Böylece tüm meseleler iletilip çözülme imkânına sahip oluyor. Bu iletişim ve samimiyetimizin artarak devam etmesini diliyorum” dedi. 

Danışma meclislerinin önemine dikkat çeken Karadağ, “Çünkü bir aylık teşkilat çalışmalarımızı ve Çorum’umuza neler kattığımızın neticesini görmemizi sağlıyor” diye konuştu. 

ASLOLAN DAVADIR

Türkiye’nin dava adamlarına ihtiyacı olduğunu aktaran Karadağ sözlerini şöyle sürdürü: “Dava adamları şunu çok iyi bilirler ki; Aslolan davadır. Dava büyüktür ve onun büyüklüğü karşısında bizim adımızın, sanımızın, unvanlarımızın, mevkilerimizin hiçbir önemi yoktur. Dahası, davası olmak, çoğu zaman bir şeylere sahip olmaktan ziyade, bir şeylerden feragat etmeye tekabül eder. Büyük davalar büyük adamlarla yürür. Büyük davalar, fedakâr ruhlu, ahlaklı, erdemli insanların omuzlarında kemale ulaşır.  AK Partili insan, her şeyden önce bir hizmet insanıdır. İhtiyaç sahibi herkese gücü yettiğince yardımcı olur. Mazlumu korumayı, zalimin zulmüne mani olmayı, herkese hayır öğütte bulunmayı bir insanlık görevi bilir ve gereğince hareket ederek bu doğrultuda hizmet eder.”

HER KADEMEDEKİ ARKADAŞLARIMIZLA UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ

“Şunu herkes bilmelidir. AK Parti bir dava partisidir. Milletin geleceğini inşa etme partisidir. Geçmişini koruyarak geleceğe yürüyen partidir. Dolayısıyla teşkilatımızın her kademesinde arkadaşlarımızla tam bir uyum içinde çalışarak büyük Türkiye hedeflerine ulaşmak için tüm gayreti göstereceğiz. Teşkilatlarda uyum esastır, uyum olmayan teşkilatlarda her türlü sorunu yaşarız. Çorum teşkilatı olarak koyduğumuz hedeflere, yakaladığımız bu uyum ile ulaşacağımıza inanıyorum "Bizler Recep Tayyip Erdoğan'ın kurduğu bir partide siyaset yapıyoruz. Onun kurduğu partide siyaset yapmak sorumluluk gerektiriyor. Onun çalışmasına ayak uyduracak bir performansla çalışmayı gerektiriyor. Onun için bize durmak yakışmaz çalışmak yakışır.

Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım’ın dediği gibi; Devam ettiğimiz bu kutlu yürüyüşte milletimizden bir dakika bile ayrı gayrı düşmeden ilerliyoruz. Bizim en temel dayanağımız, milletimize olan inancımız ve güvencimiz oldu. Biz, insanımızın büyük potansiyeline daima güvendik. Hamdolsun ki bu yüce gönüllü millet de bu ülke için kurduğumuz hayallere ortak oldu ve bizi daima canı gönülden destekledi. Her zaman, her şartta karamsarlığa, umutsuzluğa zerre kadar prim vermeden, aşkla, heyecanla yolumuza devam ediyoruz, devam edeceğiz. Çünkü biz bu topraklarda asırlar boyu hüküm süren bir milletin temsilcileriyiz."

Recep Yıldırım: Çorum çok iyi işler yapıyor

Genel Merkez Çorum İl Koordinatörü, 22 ve 23. Dönem Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım Ocak ayı İl Danışma Meclisi’nde bir değerlendirme konuşması yaptı. Çorum teşkilatının çalışmalarından övgüyle bahseden Yıldırım, çok güzel bir Danışma Meclisi gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Çorum çok iyi işler yapıyor. Teşkilatların iletişiminin çok iyi olduğunu görüyoruz. Kan değişimi Çorum teşkilatlarına hareket getirdi. Gençlerin bu Danışma Meclisi’ne yoğun katılımını da memnuniyetle karşıladım.” Dedi. 

Teşkilatçılığın zor bir uğraş olduğuna değinen Yıldırım, AK Parti için emek veren, dava için evinden, işinden fedakarlık eden her bir teşkilat mensubuna teşekkür ettiğini vurgulayarak, “Bu davanın yükü sizlerin omuzlarında. Sizlerin başarısı teşkilatlarımızın da başarısıdır. Bu davaya gönül vermiş her bir neferimizi verdiği emekler için gönülden kutluyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizin refaha kavuşması ve daha da büyümesi için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam etmeliyiz” diye konuştu.

Külcü: 2009’dan bu yana Çorum’a önemli hizmetler yaptık

AK Parti İl Başkanlığı tarafından organize edilen Ocak ayı İl Danışma Meclisi’ne katılan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalarda belediyeciliğin piri Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek aldıklarını söyledi. Külcü, “Belediyeciliği de, siyaseti de pirimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik. Ne gördükse ondan gördük. Ne yapıyorsak ondan öğrendik. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da işlerimizi güçlerimizi öyle yapmaya devam edeceğiz” dedi.

2009 yılından beri Çorum’a çok önemli hizmetler yaptıklarına inandığını belirten Başkan Külcü, ilk kez geçen ay başlattıkları çalışma ile her ay bir müdürlüğün faaliyetini öne çıkaracaklarını belirtti. 9 yıldan beri Çorum’da gerçekleşen Belediyecilik hizmetlerini kendisinin bile bazen saymada zorluk çektiğini ifade eden Başkan Külcü, “Aralık ayında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün faaliyetlerini tanıtmak için bir basın toplantısı düzenledik. Bir ay boyunca, Hoş Geldin Bebek ziyareti, Gıda Bankası, Evde Temizlik Hizmeti, Engellilere yönelik hizmetler gibi birçok çalışmamızı hazırlanan kitapçıklarla, gazete, internet, sosyal medya, televizyon gibi birçok alanda anlattık. Sosyal belediyecilik alanında yılda 20 milyon TL civarında yardım dağıtıyoruz. Ocak ayı itibari ile de Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün çalışmalarını anlatmaya başladık.” dedi.

Ceylan: Referandumda Türkiye’nin geleceğini oylayacağız

Çorum AK Parti Ocak ayı İl Danışma Meclisi’nde konuşan Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, önümüzdeki aylarda gerçekleştirilmesi beklenen Referandum’da Türkiye’nin geleceğinin oylanacağını söyledi. 

Çorum teşkilatında kan değişimiyle birlikte gözle görülür bir hareketlenme yaşandığını kaydeden Ceylan, bu hareketliliği İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’a borçlu olduklarını ifade ederek Karadağ’a teşekkür etti. Bu hareketliliğin referanduma da yansımasının olumlu olacağına inandığını söyleyen Ceylan, “Çorum olarak Referandumda yüzde 70’ten az bir oy almamamız gerekiyor. Referandum günü teşkilatlarımızın bu yoğun çalışmalarının meyvesini toplayacağız. Başarılı bir referandum geçireceğimize inanıyorum” dedi.  

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ YERLİ VE MİLLİ BİR SİSTEMDİR

Kısa bir ara verilen Anayasa Komisyonu çalışmalarının yeniden başladığını hatırlatan Ceylan, birilerinin bu çalışmaları sabote etmeye çalıştığını kaydetti. Ceylan konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Yeni sistemimizin adı Cumhurbaşkanlığı sistemidir. Bu sistem yerli ve milli bir sistemdir. Türk tipi bir yönetim sistemidir. Kesinlikle birilerinin çarpıttığı gibi bu anayasa değişikliği bir rejim değişikliği değildir. Bu değişiklik yürütmedeki sistemin değişikliğidir. Birileri bunu çarpıtmaya çalışıyor. 

Biz koalisyonlar olmasın diye, ekonomik sıkıntılar yeniden yaşanmasın diye bu sistemi getiriyoruz. Bu sistem geleceğimizi teminat altına alacak bir sistemdir. Önümüzdeki referandumda Türkiye’nin geleceğini oylayacağız. Bizden sonraki nesiller 2053’lere, 2071’lere emin adımlarla ilerleyecekse, bu ülkede bir daha koalisyonlar dönemi olmaması gerekiyor. Bu ülkede bir daha Cumhurbaşkanıyla Başbakanın ayrı düşündüğü bir sistem olmaması gerekiyor. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin başında Cumhurbaşkanı olarak yürütmenin başında devam etsin mi sorusuna cevap vereceğiz referandumda. 

Sahaya hep beraber çıkacağız. Çorum’da teşkilatlarda iyi bir yapı oluşturduk. Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Merkez İlçe Başkanlığı yapılanmalarını tamamlıyorlar. Referandumda teşkilatlarımız büyük bir sınav verecek. Yapılan yenilikler referandumda kendini gösterecektir.

TEŞKİLATÇILIK EMEK İSTEYEN BİR İŞTİR

Teşkilatçılık emek isteyen, çok çalışma isteyen bir iştir. Bütün teşkilat mensuplarımızı kutluyorum. Özellikle kadınlarımız, evlerini, çocuklarını bırakıp davamız için çalışıyor, etkinliklere katılıyorlar. Çorum teşkilatının en büyük şansı tecrübeli kademe başkanları olması. Tecrübeli bir İl Başkanımız, tecrübeli bir Merkez İlçe Başkanımız var. Bu bizim için şanstır. Onların tecrübeleriyle teşkilatlarımızın daha ilerilere gideceğine inanıyorum.”

Uslu: Türkiye’nin kaderi AK Parti’nin kaderiyle özdeşleşmiştir

TBMM İdare Amiri, Çorum Milletvekili Salim Uslu, Türkiye’nin kaderinin AK parti’nin kaderiyle özdeşleştiğini söyledi.

Çorum AK Parti Ocak ayı İl Danışma Meclisi’nde konuşan Uslu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Teşkilat çalışmalarına da değinen Uslu, Çorum teşkilatlarının çalışmalarını yakından bildiğini aktardı. “Bu davaya samimiyetle katkıda bulunan herkes başımızın tacıdır” diyen Salim Uslu, 

AK Parti mensuplarının aralarında sorun bile olsa benlik meselesine girmeden muhabbeti geliştirmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Sıkıntılı dönemler geride kaldı. Bizim teşkilat olarak birbirimize bağlı olmamız yetmiyor. Öncelikli hedefimiz Türkiye’nin bekasıdır. Buna katkıda bulunacağız. Türkiye’nin kaderi AK Parti’nin kaderiyle özdeşleşmiştir” diye konuştu. 

AK Parti’nin 14 yıllık iktidar süresince istikrarı sürdürememiş olsaydı Türkiye’nin bu gün bölünmüş bir ülke olma ihtimali olduğunu söyleyen Uslu şöyle konuştu: “AK Parti bu ülkeyi bir arada tutuyor. 

İl Başkanlığı, Merkez İlçe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları hepsi AK işler yapıyor. Yüzümüzü AK eden çalışmalar yapıyorlar. Bir yandan da ülkemizi geleceğe hazırlıyorlar.  

Eğer biz diğer partiler gibi koltuk pazarlığı yapmış olsaydık, iktidarda kalmak adına o zillete razı olsaydık, Türkiye üzerinde bu gün oyunlar oynayan emperyal güçlerin sözleriyle hareket edip emellerine alet olsaydık bu belki sorun yaşamazdık ama biz zora talip olduk. Allah’ın izniyle Türkiye’yi iyiye, güzele götürme gibi bir misyonumuz var. Hem vatandaş olarak hem Müslüman olarak böyle bir görevimiz var. Bizim amacımız iyilikleri arttırmak kötülükleri azaltmaktır. AK Parti’nin varlık sebebi de budur. Ülkemiz ne kadar huzur ve istikrar içerisindeyse biz o kadar mutlu oluruz.” 

2017/01/2215686.jpg
2017/01/5519322.jpg
2017/01/2183565.jpg
2017/01/6208786.jpg
2017/01/1943314.jpg
2017/01/3192589.jpg
2017/01/7498216.jpg
2017/01/7206197.jpg
2017/01/9545297.jpg
2017/01/5653164.jpg
2017/01/4223337.jpg
2017/01/3021287.jpg
2017/01/5805443.jpg
2017/01/5709205.jpg
2017/01/1719959.jpg
2017/01/7327339.jpg
2017/01/6036611.jpg
2017/01/7623670.jpg
2017/01/8152234.jpg
Bu haber 3630 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İskilip Belediyesinin evde sağlık hizmeti takdir topluyor
İskilip Belediyesinin evde sağlık hizmeti takdir topluyor
İskilip turşu atölyesi için yer tespiti yapılıyor
İskilip turşu atölyesi için yer tespiti yapılıyor