15 Temmuz şehit ve gaziler anısına madeni para basıldı

15 Temmuz şehit ve gaziler anısına madeni para basıldı

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, 15 Temmuz şehit ve gazileri anısına hatıra parası bastı. Para bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a takdim edildi

31 Ekim 2016 - 23:01

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, 15 Temmuz şehit ve gazileri anısına hatıra parası bastı. Para bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a takdim edildi.

Madeni paranın takdim edildiği kutu içinde yer alan notta ise şu ifadeler yer aldı:

"Milli iradeye karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde başlatılan hain darbe girişimi, namluların ve tankların karşısına dikilen kahraman Türk milletinin cesareti ve dirayeti sayesinde engellenmişti. O gece istiklaline ve istikbaline sahip çıkan bu asil milletin evlatları, 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' umdesine canları pahasına bağlı olduklarını, dost, düşman herkese göstermişler ve isimlerini tarihe altın harflerle yazdırmışlardır.

15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini önlemek için sokaklara dökülen yüz binlerce, milyonlarca vatandaşımızdan bir kısmı şehadet mertebesine bir kısmı da gazilik şerefine ulaşmışlardır. Şehitlerimizin aziz hatıraları, gazilerimizin fedakarlıkları asla unutulmayacaktır. Bu hatıra para, Türk milletinin darbecilere karşı verdiği onurlu direnişi yaşatmak ve şükranlarımızı ifade etmek üzere, '15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anısına' basılmıştır."

Bu haber 5468 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti'den TOKİ müjdesi
Ak Parti'den TOKİ müjdesi
Derekargın göleti balıklandırıldı
Derekargın göleti balıklandırıldı